projekt 52/2012

jednu fotku týdně, navíc na dané téma, to bych mohla zvládnout

52/52 (týždeň päťdesiaty druhý) - JEDNA ZNOVA

já vím, říkala jsem vysoké pece, ale do konce roku se k nim nedostanu, tak alespoň chladící věže
znova 45. týden - průmyslová


51/52 (týždeň päťdesiaty prvý) - ZVYKY (A ZLOZVYKY)

ani nevím, pokolikáté jsme již byli na předvánočním strojení stromků v ostravské ZOO -
zdobí se stromečky pro zvířata žijící volně v areálu zoo


50/52 (týždeň päťdesiaty) - ZASNEŽENÁ

 dokumentační, že i v zimě jde jezdit hipo


49/52 (týždeň štyridsiaty deviaty) - ADVENT

 tradičně jsme se na první adventní neděli s holkami sešli nad čajem a adventními věnci. Podařilo se nám zajistit odvoz věnců a materiálů domů a ještě si zajít do Babiččiny cukrárny na kafe a cournout se po náměstí na Vánočních trzích.


48/52 (týždeň štyridsiaty ôsmy) - O KÁVE alebo ČAJI   

47/52 (týždeň štyridsiaty siedmy) - ON (A ONA)  

pan Bramboráček, vyráběl Hany ve školní družině

 

46/52 (týždeň štyridsaty šiesty) - SCHODY

 žádný nápad, které schody vyfotit, až na procházce Vašík poznamenal: "to jsou parádní schody, ale já vím, že se po nich nechodí"45/52 (týždeň štyridsaty piaty) - INDUSTRIÁLNE

nápad byl hned, ale odjeli jsme na chalupu do Vsetínských vrchů a tak jsem si říkala, že ty naše vysoké pece nafotím dodatečně. Nakonec jsme potkaly úžasný horský průmysl.


 44/52 (týždeň štyridsiaty štvrtý) - ČÍSLA


43/52 (týždeň štyridsiaty tretí) - SAMOTA / (OPUSTENÁ/OPUSTENÉ)

jak sníh náhle přišel, tak i odešel. Ještě včera tu stál na bílé zahradě sněhulák a dnes jeho torzo je jediný sníh široko daleko.

  

42/52 (týždeň štyridsiaty druhý) - ČARO SKORÉHO RÁNA

hned mne napadl východ slunce, ale zrovna se nikam nechystáme a východ orámovaný paneláky není ono. Nakonec se nabídlo čaro samo. S Kájou jsme se sešly na pokec.

 

41/52 (týždeň štyridsiaty prvý) - FAREBNÁ

jen tak jemně. Doufám, že bude vidět i na jiných monitorech. Já ji vidím, obrácenou duhu.

  

40/52 - (týždeň štyridsiaty) - ÓDA NA JABLKO

jablko v tekutém stavu


 
39/52 - (týždeň tridsiaty deviaty) - V POHYBE

líbí se mi panning, ale prostě se mi nedaří. Tak jen momentka houpy hou. Houpačku jsme potkali na kraji lesa ve Vsetínských vrších.


38/52 - (týždeň tridsiaty ôsmy) - POSLEDNÉ ZÁCHVEVY LETA

na Mazurských jezerech37/52 - (týždeň tridsiaty siedmy) - HUDBA

 Měli jsme v plánu vyrazit na Olympic do arény, ale nakonec jsme nešli. Doufala jsem, že potkám nějaké muzikanty na náměstí, ale neměla jsem štěstí. Ještě jsem kroužila kolem hudebnin, že budu odvážná a požádám o možnost focení v obchodě. Nakonec mě zachránila Mikulášská besídka od Vašíka. Takže dlouho po termínu, ale mám: čelo.36/52 - (týždeň tridsiaty šiesty) - Z INEJ PERSPEKTÍVY

hned mi bylo jasné, na který záběr si počkám, takže to není foto aktuální z daného týdne, i když vlastně je. Těšení se na plachtění.

 

35/52 - (týždeň tridsiaty piaty) - PASTELKY

téma se nám úplně trefilo do činnosti. Konec prázdnin, takže kluci doma každou volnou chvilku dodělávali cancáky.34/52 - (týždeň tridsiaty štvrtý) - AUTOPORTRÉT

já si lámala hlavu, jak a kde a při stahování fotek z dovolené jsem zjistila že mám. Vlek nás v bobu vytahuje nahoru, já fotila Hanyse za námi a Váša chtěl taky.

 

33/52 - (týždeň tridsiaty tretí) - KRAJINA OKOLO NÁS

Praděd focený při našem cyklovýletu na Dlouhé stráně

  
32/52 - (týždeň tridsiaty druhý) - EMÓCIE

neumím si vybrat, tak mám dvě varianty

chvilka odpočinku
  

mazlení se s koněm31/52 - (týždeň tridsiaty prvý) - V NOCI

pokoušela jsem se o ohňostroj, měsíc, petrolejku, nakonec nejlépe dopadl táborový oheň30/52 - (týždeň tridsiaty) - SPOMIENKA Z DETSTVA

ten traktor byl úplně jiný, strejda a čert a pole a ta opojná radost stejná, jen ten traktor jsem před 30 roky řídila já, déjá vu

 
29/52 - (týždeň dvadsiaty deviaty) - DOLCE VITA

sladký život. Téma mě potrápilo, tak využívám fotku dodatečnou, kdy jsme využívali zářijového teplého sluníčka ke koupání za lodí v Mazurských jezerech. Plujeme pod plachtami, proto ten provaz a záchranný kruh, ať plavce neztratíme.

  
28/52 - (týždeň dvadsiaty ôsmy) - CESTA

vodní cesta Hamburkem. V jedné laminátce se vezl porcelán v druhé 2v1, takže jsme nakonec raději zvolili pevné držení u sebe, aby jsme byli stabilnější a nehrozilo koupání


27/52 - (týždeň dvadsiaty siedmy) - ORANŽOVÁ

dlouze jsem přemýšlela, rozhlížela se, fotila a stále to nebylo ono. Až tak najednou mi došlo, že koukám po světě a už jsem dlouho necvakla naše oranžovo doma.


26/52 - (týždeň dvadsiaty šiesty) - ČO SA DEJE V TRÁVE

co se děje v trávě nevím, ale co se děje na stromě ano - předčítá se k poobědnímu odpočinku


25/52 - (týždeň dvadsiaty piaty) - ARCHITEKTÚRA / MOJE MESTO

v úterý měl Vašík logopedii, tak jsem využila příležitosti a prošli jsme se přes centrum s foťákem. Takže jsem ukořistila i fotku do projektu.


24/52 (týždeň dvadsiaty štvrtý) - ZAŠLÁ KRÁSA

mám dvě varianty, městskou ...


... a přírodní, obě smutné, ta druhá pro mě smutnější


23/52 (týždeň dvadsiaty tretí) - RÁM V RÁME

moje oblíbená Karlova Studánka. Pod Pradědem, mezi lesy, takže Praděd jde zahlédnout jen z několika míst. My našli tři - před Libuší, v zatáčce k Slezskému domu a na schůdcích od altánu k potoku..


22/52 (týždeň dvadsiaty druhý) - SRDCE

měla jsem několik variant, nakonec vyhrála mému srdci nejbližší


21/52 (týždeň dvadsiaty prvý) - ČIERNOBIELO

 není moc vidět, ale černobílo je tam. Přesněji hodně černobílých čápů. Foceno kompaktem, na kraji dálnice, nejdřív jsem zvažovala, jestli se můžu vydat přes pole blíže, ale po té, co zastavila dvě auta, aby se mě přeptali, jestli nepotřebuji pomoct, jsem jela raději dál.


20/52 - (týždeň dvadsiaty) - V KUCHYNI

Hany v kuchyni nejen rád pomáhá, ale i sám vaří. Dnes něco jednoduššího, ale když se vezme v potaz, že musí přečíst návod, naštelovat mikrovlnku a nepopálit se, je i tato mňamka výkon.


19/52 (týždeň devätnásty) DETAIL(Y)

v rámci pozdního jarního úklidu jsme v Rajnochovicích pálili hromadu pořezaných loňských větví. Škoda, že jsme neměli sebou brambory. Popele byla hromada.


18/52 (týždeň osemnásty) SVETLO a/alebo TIEŇ

foceno z okna pokojíku od kluků17/52 (týždeň sedemnásty) VODA

šla jsem proti proudu Ostravice a snažila se nafotit peřeje a splav a rybáře a stroje hrabající se v korytě a kačeny a nakonec mě nejvíc zaujal přítok Luciny pod Slezskoostravským hradem. Tady se dvě řeky spojují, aby pod novou lávkou Unie už spolu spěchaly na setkání s Odrou.


16/52 (týždeň šestnásty) Z ULICE15/52 (týždeň pätnásty) VEĽKÁ NOC alebo ŽLTÁ

Velikonoce letos byly pro mně nevelikonoční, tak jsem byla ráda, že je i druhá možnost. Jarní žlutou jsem nepotkala a z těch ostatních jsem nedokázala vybrat. Tak sou tu všechny, možná se mi rozleží a umažu/přesunu, zatím tedy 4 kousky:

západ slunce na sídlišti 


koupající se Kubík


řádění v bazénu, asi můj favorit, sluníčko balon rozsvítilo jako lampičku


a tady bez slunce


14/52 (týždeň štrnásty) KRUH(Y)

foťák si kluci sbalili na chalupu a já zůstala doma se závěrem, že budu téma dohánět další týden. Dneska při stahování fotek jsem zhodnotila, že nic dohánět nebudu, nýbrž použiji fotku z chalupy. Foťák byl k dispozici všem a zatím se nikdo nepřiznal, čí je toto výtvor, takže děkuji pane fotografe.
Chlapi se nechali inspirovat známým filmem "S tebou mě baví svět" a ve středu vyrazili na prodloužený velikonoční víkend bez matek. Ty měly přístup až v pondělí, což jsem zhodnotila, že kvůli tomu, aby mě vymáchali v potoce za nimi nepojedu. Dle nadšeného vyprávění se akce šesti otců a deseti dětí podařila.
A tady jedna momentka z obědu plná kruhů.


dodatečně přináším své kruhy, všimla jsem si jich na procházce s kluky a další den se k nim vrátila s foťákem


13/52 (týždeň trinásty) - MILÁČIKOVIA, MAZNÁČIKOVIA (alebo proste ZVIERATKÁ)

dostat na jednu fotku všechno naše zvířectvo, jsem zavrhla hned, zbývalo se rozhodnout, koho vybrat. Nakonec vyhrál nejnovější přírůstek, seznamte se: terčovci Red Marlboro yellow face


12/52 (týždeň dvanásty) - ZELENÁ

napadlo mě, že když už jedeme na ranč, že by jsme se mohli stavit omrknout sněženky v Sedlnici. Dávno tomu, co jsme nejeli do Kunína po dálnici, tak mě trochu překvapily nové cesty v Mošnově, ale dojeli jsme. Nejprve jsem fotila přes plot, pak nás paní majitelka pozvala dál a pomohla natrhat kytičku. Nakonec jsme odjížděli nejen s fotkami, kytkou, ale i s 2 kg medu.


a ještě chci přidat povídání, jak se podle místní pověsti dostaly sněženky do Sedlnice: za války s Tatary, si Tataři pro své koně přivezli i píci a v ní byly semínka od sněženek. Ty vypadaly do trávy a od té doby tam rostou.

Ještě doplňuji fotku kterou nedokážu odložit do archivu.


11/52 (týždeň jedenásty) - OKNO

když se řekne oko, napadnou mě dvě varianty - okno vitrážové v kostele, prozářené sluncem - ale fotit v kostele by mne asi nenechali - a okno staré chalupy, na kterém kvetou muškáty - na to si budu muset ještě chvíli počkat. Tak jsem se rozhlížela a hledala, až mi padlo do oka toto zarostlé. Bohužel nepadlo do objektivu, bůh ví, co jsem tam měla za režim, ale již je takové.


dodatečně přidávám přefocené okno, které ještě víc zarostlo


foťák tentokrát nezlobil, tak jsem tentokrát zvládla i vnitřní variantu


a tady jsem potkala ještě jedno zajímavé


10/52 (týždeň desiaty) - SYMETRIA, ASYMETRIA

na začátku žádný nápad. Poprvé v tomto projektu. Vždy mě něco napadlo, i když jsem třeba nezrealizovala. Tentokrát nic. A nakonec se mi myslím zadařilo. Dostala jsem krásnou růži a myslím, že se krásně hodí.


9/52 (týždeň deviaty) - ČÍSLO 2 alebo DVAJA


dva marodi. Týden se nese v duchu marodů, takže je to aktuální i takto. Začali oba virózou, oba skončili s antibiotikama, jednomu to sedlo na průdušky, druhému zalezlo do ucha. Náročný týden - hlavně v tom, jak je udržet v klidu, takže pohádky to jistily.


8/52 (týždeň ôsmy) - ODRAZY

Vašík sleduje, jak se tvoří bublina CO2, točí se na tobogánu a zmenšuje se a zmenšuje a zmenšuje ...


7/52 (týždeň siedmy) - NIEČO, ČO MÁM RADA a/alebo LÁSKA

tak to jsem měla jasno hned. Moje oblíbená kombinace - caffé latte a marlenka.


6/52 (týždeň šiesty) - LÍNIE (ČIARY, PRUHY, PÁSIKY)

v sobotu jsem před odjezdem mrkla na nové téma a zajásala jsem, to jsem nafotila včera. Ale koukám, koukám, je to zbytečně useknuté.naštěstí na Oravě jsem fotila kdejakou linii, přímo mi vyskakovaly před očima


a tady je můj vítěz, pro tento týden - pohled z okna v Oravském Bielem Potoce. Uvažovali jsme, jak ten traktor kopec sjel a nepřevrátil se. Kopec opravdu příkrý. Další den přibyla stopa od lyžaře, dvoje linie ve sněhu jak vyšité.


5/52 (týždeň piaty) - PROTIKLADY

kluci spolupracovali a hýřili nápady - oblečený/nahatý, dřevorubec/tygr, schovaný/nalezený, malý/velký - některé realizovatelné, některé ne, některé publikovatelné, některé ne a některé postrádající logiku. Užili jsme si fotografické odpoledne. Nakonec jsem zhodnotila, že v jednoduchosti je krása a v projektu je ještě nemám, tak tady jsou:


4/52 (týždeň štvrtý) - PÍSMENÁ ABECEDY

písmeno bylo jasné K - Vašík umí K - ráno vstává a drmolí "k, k, k, musím si to opakovat, ať nezapomenu"


3/52 (týždeň tretí) - OKO

spíše očko. Trénujeme na uzlařskou regatu a tak foto týdne se nabídlo samo.


2/52 (týždeň druhý) - MODRÁ

vodotrysk v Karlové Studánce


1/52 (týždeň prvý) - ŠŤASTNÝ alebo NOVÝ alebo 12

novoroční čočka, chleba si krájel Hany sám, takže takový dřevorubecký

2 komentáře:

Ajka řekl(a)...

moc pěkné fotky!
Ajka

Jana76 řekl(a)...

děkuju